sobota, 21 kwietnia 2018

Breyer Traditional 1498 Lusitano (mold Esprit)

Post nieco spóźniony, ale najważniejsze że jest! :)

Breyer Traditional Lusitano, na moldzie Esprit rzeźbionym przez Kathleen Moody, to dumny ogier maści red roan, idący tanecznym krokiem i z rozwianą grzywą.Co do malowania, model posiada delikatne jabłka, oko ma zaznaczone białko, przejścia są raczej dość płynne. Mój niestety ma nieco otarć, ale nie jest źle. Jak dla mnie malowanie jest całkiem dobre.Bardzo rozwiana grzywa może niektórym przeszkadzać, bo wiem, że nie każdy takie lubi. Koń jest wręcz nieco zbyt "bajeczny", ale całkiem go polubiłam.


Model przedstawiony jest w kroku hiszpańskimMa bardzo wyraźnie zaznaczone mięśnie, może nawet aż za bardzo. Płeć zaznaczona.Detal cieszący oko - koń posiada kasztany na wszystkich 4 nogach, klatka piersiowa zaznaczona, jak i rzeźbione są kopyta.


Mam wrażenie, że słabo mi idzie rozpisywanie się przy modelach większych skal, eh, trzeba to poćwiczyć. Mam nadzieję że jest w miarę okej ^^A wy co sądzicie o tym modelu?
Pozdrawiam! ^^

5 komentarzy:

 1. To nie jest krok hiszpański (; Przy kroku hiszpańskim koń ma całkowicie prostą nogę (w dodatku widać, jak się wysila, a ten tutaj jest wręcz... lekki..).
  Ładny konik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny! Bardzo chce go mieć, ale nie mam pieniędzy:( Może dostanę w prezeńcie albo zacznę oszczędzać XD

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawde bardzo ladny kon i kocham twoj blog <3
  ~Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czytać Twojego bloga! Szczerze powiedziawszy od pewnego czasu bardzo się zmienił w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Krótkie i spójne opisy, oraz piękne, precyzyjne zdjęcia zachęcają do czytania na bieżąco i przeglądania Twoich zdobyczy ^^. Sama przez pewien czas polowałam na Lusitano, jednak ze względów braku dostępności w PL - musiałam zrezygnować z jego posiadania :(. Uwielbiam ten mold, tym bardziej oryginalne malowanie. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń - a wręcz przeciwnie - fajnie byłoby mieć taką perełkę w kolekcji :).

  Zapraszam do mnie na posta!
  https://dreamsmeadowhorses.blogspot.com/2018/05/haul-dwa-nowe-modele-breyer.html

  Pozdrawiam,
  Paulina M. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do dalszej pracy. Miło, jeśli zostawisz po sobie ślad :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia